Merhaba Ziyaretçi
Günlük Eklenen Film Listesi
Son Eklenen Filmler Göster/Gizle | Sitemizde yaklaşık 173 film bulunmaktadır.

Metede

*
  • *****
  •  107 107
    • Profili Görüntüle
İnatçı (1988) Kemal Sunal,Asuman Arsan,İhsan Yüce
« : 15 Ağustos 2020, 10:43:17 »


Künye
Yönetmen   Kartal Tibet
Senaryo   İlhan Engin , İhsan Yüce
Yapımcı   Yahya Kılıç
Müzik   Cahit Berkay
Görüntü Yönetmeni   Rafet Şiriner
Süre   85 dk
Tür   Dram, Komedi
Özellikler   35 mm, Renkli
Ülke   Türkiye
Etiketler   Hayvan Sürüsü, İnat, Keçi, Kız İsteme, Muhtar,
Sarıkavak, Uzunkavak
Konu : Baraj projesinde kamulaştırmaya gidilecektir. Sarı Kavak ve Uzun Kavak köyleri bu kamulaştırılacak alana girmektedir. Sözde bu durum gizliliğini korumalıyken komisyonda görevli olan biri bu bilgiyi bir holdinge satar o holdingdeki biride oradan duyduğu bilgiyi başka bir holdinge satar böylece iki holding köylülerin yerlerini ucuz fiyata alıp sonradan devlete pahalıya satma niyetiyle Sarı ve Uzun Kavak köylerinin yollarını tutarlar.
Bu arada bu köylerden birinde inatçılığı ile bilinen Bayram yani Kemal Sunal vardır. Bayram diğer köyün ağasının kızına aşıktır kızda ona aşıktır. Fakat ağa olan babası kızını Bayrama vermemektedir ama o çok inatçıdır. Her ayın ilk cumasında annesiyle kız istemeye giderler ağa kızını yine vermez hatta sert davranır. İnatçı Bayram ağaya bundan sonra kızını isteme ye gelmeyeceğim sen gelip beni isteyeceksin diye kehanette bulunur.
Holding temsilcileri gelir ve her biri bir ağa ve muhtarla anlaşır köylünün arazilerini ucuza kapatmaya çalışırlar bu arada birbiriyle de yarışırlar. Başkalarını kandırabilseler de Bayramı kandıramazlar. Ve ağa yavaş yavaş İnatçı Bayram’ın kehanetine yaklaşmaktadır.

« Son Düzenleme: 13 Ekim 2020, 12:21:13 Gönderen: Rodax »